Renthall Norwegia przekazuje 5500 metrów kwadratowych płótna na cele charytatywne


Ponowne użycie

Po dziesięciu latach użytkowania port w Oslo zdecydował się sprzedać swój budynek tekstylny, ponieważ nie był już potrzebny. Zamiast go wyrzucać, rozwiązaniem było ponowne wykorzystanie budynku.

Firma Renthall AS zakupiła konstrukcję, zdemontowała halę i przeniosła ją do swojego magazynu. Tutaj zmodernizowali i dostosowali halę, zanim została wysłana do Boliden i Odda w zachodniej Norwegii.

W tym projekcie były części hali, które nie nadawały się już do użytku. Okładzina z PCV na budynku była narażona na trudne warunki atmosferyczne przez lata użytkowania, więc nie mogła być ponownie użyta dla nowego klienta, więc firma Renthall AS wymieniła okładzinę z tkaniny na budynku.

„Tkanina, która znajdowała się nad halą, została narażona na dość trudne warunki atmosferyczne. Dlatego nie można go ponownie wykorzystać do celów przemysłowych, ale to nie znaczy, że jest bezużyteczny i należy go wyrzucić” – mówi prezes Renthall AS, Terje Hals.

Cała ilość 5500 metrów kwadratowych tkaniny została wyrana i przygotowana do dalszego użytku. Dzięki silnemu naciskowi na zrównoważony rozwój i recykling tkanina jest teraz przekazywana na cele charytatywne.

Oddany na szczytny cel

„Chcemy przekazać tkaninę organizacji pomocowej lub innej dobrej sprawie. Naszym celem jest, aby żadne zasoby nie były tracone w takich projektach” — mówi Terje.

Dyrektor portu w Oslo również popiera koncentrację Renthall na ponownym wykorzystaniu.

„Popieramy inicjatywę Renthall. Idealnie wpisuje się w profil środowiskowy portu w Oslo. W nadchodzących latach będziemy dużo inwestować w gospodarkę o obiegu zamkniętym. To bardzo dobrze, że Renthall bierze odpowiedzialność za recykling płótna i przyczynia się do tego, by w pełni użyteczne materiały nie przepadały” – mówi dyrektor portu w porcie w Oslo, Ingvar M. Mathisen.

Aby dowiedzieć się, jak Renthall może wesprzeć Twoją firmę, skontaktuj się z nami już dziś.